Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 2 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Na správné adrese

Autor hry: Marc Camoletti

Premiéra: 5.3.2010

Obsazení: Georgette - bytná - Jiřina Filová, Jacqueline - malířka - Šárka Jodasová, Spartakus - Jakub Najman, Bertrand - Jiří John, Bernard - Jiří Máša, Jean - Martin Kolomazník

Nápověda: Laďka Vojáčková, Jana Johnová

Inspice: Tereza Johnová

Úvodní slovo: Laďka Vojáčková

Technika: Ondřej Fila

Režie: Milan Pavlů


Popis hry

Odkvétající varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí expozice hry. Všechny obyvatelky bytu se proto nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát.

Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Zájemci, čtvero mužů nejrůznějšího ražení, se brzy dostaví, ale samozřejmě jak to bývá zrovna ve chvíli, kdy není doma správná inzerentka. Navíc zkratkovitá řeč inzerátů, známá i z našich novin, možnost dorozumění ještě více zkomplikuje.

A tak sledujeme složité eskapády jednotlivých zájemců, kteří sice přišli na správnou adresu, ale chtějí se po nich nebo se jim naopak nabízejí prapodivné věci. Že si nakonec všichni přijdou na své je nasnadě, i když zdaleka ne tak, jak si původně představovali.

Ve Francii nesmírně úspěšná komedie nabízí řadu vtipných situací a dialogů. Jistou pikantnost přitom zvládá s pověstným francouzským šarmem.
 


Fotogalerie:

zpět

Město Český DubFacebook Vojan o. s.
design by Tomáš Jodas