Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 2 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Lásky podle Dekameronu

Autor hry: Zdeněk Zelenka

Premiéra: 22.2.2014

Obsazení: Bosseti - vdovec a bohatý obchodník - Jiří John, Elisa - dcera Bossetiho - Tereza Müllerová, Tedaldo - milenec Elisy - Jakub Najman, Filoteo - bratr Tedalda - Martin Müller, Guileta - vdova - Jana Johnová, Andreucio - koňský handlíř - Jiří Lucius, Sismonda - jeho žena - Šárka Jodasová, Martelíno - hostinský - Ondřej Kukla, Rinaldíno - mladík z Janova - Jakub Najman, Filoména - stařena - Jiřina Filová, Trhan - vykradač hrobek - Ondřej Fila, Elisabeta - uchychtaná žena - Renata Kořínková, Hrbatý muž - Milan Pavlů, Vypravěč - Jiří Máša

Technika: Martin Kolomazník

Režie: Jana Johnová


Popis hry

Výroba scény: Jana Johnová

Giovanni Boccaccio byl italský spisovatel, autor lyrických básní, novel a románů. Narodil se jako nemanželský syn. Svou matku sice nepoznal, ale jeho otec věnoval jeho výchově a vzdělání značnou pozornost. Studoval práva.

Více než díla: Dianin lov, Filocolo, Milostný sen nebo Fiammetta je znám cyklus stovky milostných novel, který je rozdělen do deseti dnů pod názvem DEKAMERON. Jsou to příběhy o lidech, kteří svou obratností dosáhli svého, o lidech, jejichž láska špatně skončila, o milencích, o tom, jak ženy obelstily své muže, o šprýmech, které si ženy a muži tropí navzájem. Zdeněk Zelenka zpracoval dle předlohy Dekameronu tři povídky, z nichž dnešní večer můžete dvě zhlédnout.


Fotogalerie:

zpět

Kalendář akcí:

6.12.2019

Setkání s Radimem Uzlem

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK bude zahájen 4.10.2019 v České besedě v Českém Dubě a 5.10.2019 v sokolovně na Proseči pod Ještědem v rámci Podještědských divadelních slavností.

Více informací www.divadelnislavnosti.cz

[ Více ]


4.10.2019

Podještědské divadelní slavnosti 4. - 5.10.2019

Podještědské divadelní slavnosti 4. - 5.10.2019, více na www.divadelnislavnosti.cz

[ Více ]Město Český DubFacebook Vojan o. s.
design by Tomáš Jodas