Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 2 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Lásky podle Dekameronu

Autor hry: Zdeněk Zelenka

Premiéra: 22.2.2014

Obsazení: Bosseti - vdovec a bohatý obchodník - Jiří John, Elisa - dcera Bossetiho - Tereza Müllerová, Tedaldo - milenec Elisy - Jakub Najman, Filoteo - bratr Tedalda - Martin Müller, Guileta - vdova - Jana Johnová, Andreucio - koňský handlíř - Jiří Lucius, Sismonda - jeho žena - Šárka Jodasová, Martelíno - hostinský - Ondřej Kukla, Rinaldíno - mladík z Janova - Jakub Najman, Filoména - stařena - Jiřina Filová, Trhan - vykradač hrobek - Ondřej Fila, Hrbatý muž - Milan Pavlů, Vypravěč - Jiří Máša

Technika: Martin Kolomazník

Režie: Jana Johnová


Popis hry

Výroba scény: Jana Johnová

Giovanni Boccaccio byl italský spisovatel, autor lyrických básní, novel a románů. Narodil se jako nemanželský syn. Svou matku sice nepoznal, ale jeho otec věnoval jeho výchově a vzdělání značnou pozornost. Studoval práva.

Více než díla: Dianin lov, Filocolo, Milostný sen nebo Fiammetta je znám cyklus stovky milostných novel, který je rozdělen do deseti dnů pod názvem DEKAMERON. Jsou to příběhy o lidech, kteří svou obratností dosáhli svého, o lidech, jejichž láska špatně skončila, o milencích, o tom, jak ženy obelstily své muže, o šprýmech, které si ženy a muži tropí navzájem. Zdeněk Zelenka zpracoval dle předlohy Dekameronu tři povídky, z nichž dnešní večer můžete dvě zhlédnout.


Fotogalerie:

zpět

Město Český DubFacebook Vojan o. s.
design by Tomáš Jodas