Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 2 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Holka odjinud

Autor hry: Rudolf Trinner

Premiéra: 28.3.2008

Obsazení: Alojz Veverka - Jiří John, Anežka - jeho žena - Jiřina Filová, Kateřina - jejich starší dcera - Soňa Kolomazníková, Alenka - jejich mladší dcera - Tereza Müllerová, Evžen Srpa - Kateřinin snoubenec - Jan Kolomazník, Máňa - Anežčina sestra - Jana Johnová, Pepan Haluška - Alenčin novomanžel - Ondřej Fila

Nápověda: Šárka Joasová, Milada Pavlů

Technika: Ondřej Fila, Martin Kolomazník

Režie: Milan Pavlů


Popis hry

Hlavu rodiny Veverkových, pana Alojze potkaly nečekané svízele nejen díky nenadálému sňatku jeho nezletilé dcery Alenky, ale především kvůli odkazu jeho bratra Jamese. Ten třicet let kutal kdovíkde v Americe zlato a na smrtelné posteli píše panu Alojzovi, že mu posílá svou dceru Jessie, aby se o ni postaral.

Jessie, děvče, které vyrostlo v úplně jiném prostředí jen se svým otcem daleko od civilizace, děvče, které nezná přetvářku, duše i povahy čisté a upřímné, přijíždí ke strýčkovi právě v den jeho narozenin. Členové její nové rodiny se k ní zpočátku chovají chladně a rezervovaně, ovšem ve chvíli, kdy pojmou podezření, že v kufru, který si dívka přivezla, by mohlo být zlato, předhání se v lichotkách.

Od té chvíle zápasí rodina s problémy nejen jak se do zamčeného kufru podívat, ale především jak Jessie přimět k tomu, aby se s rodinou o své bohatství podělila. Všech pět ženských postav odlišných charakterů, dlouholetý přítel rodiny Matěj Kačaba, Evžen Srp, snoubenec Veverkovy druhé dcery Kateřiny a vínu horující teta Máňa se střetávají v situacích plných humoru, ale i překvapení a napětí.


Fotogalerie:

zpět

Město Český DubFacebook Vojan o. s.
design by Tomáš Jodas